in

ЦРН БИЛАНС! Франција ја премина бројката од 100.000 смртни случаи од коронавирусот!

Франција го помина прагот од 100.000 смртни случаи од коронавирус од почетокот на епидемијата.

Земјата се приклучи на другите европски земји во кои има повеќе од 100.000 мртви, имено Велика Британија (127.000) и Италија (115.000).

„Новиот бран на епидемијата сè уште не е зад нас и пред нас се многу тешки денови“, изјави портпаролот на француската влада Габриел Аталус.

Во Франција, мерките против епидемијата на коронавирус се на сила. Ресторани, барови, спортски сали и културни згради се затворени. Исто така се препорачува работа од дома.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote