in

Француски доктор: „Ја изгубивме контролата над корона вирусот“

Француски доктор предупреди дека неговата држава ја загубила контролата врз епидемијата откако државата го обори црниот рекорд и пријави 52,000 новозаболени пациенти. Од друга страна пак, Шпанија стана првата држава во Европа која има над милион пријавени случаи на ковид-19 и властите објавија вонредна состојба.

Сите држави во Европа почнуваат со заострувањето на мерките за заштита од корона вирусот. Французите воведоа полициски час, а Шпанците го конторлираат населението со армијата и полицијата и не дозволуваат собирање на поцеќе од 6 души.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote