in

Французинката со српско потекло е главна фаворитка за победа на Евровизија!

PARIS, FRANCE - NOVEMBER 08: Barbara Pravi poses for Photo session at Le Reservoir on November 8, 2017 in Paris, France. (Photo by David Wolff - Patrick/Redferns)

Останаа само уште неколку дена до почетокот на првата полуфинална вечер на Евровизија, која годинава ќе се одржи во Ротердам. Како што обично се случува, обложувалниците го сторија своето и веќе ги исфрлија своите фаворити за триумф.

Иако обложувалниците веќе се многу отворени, интересно е што предвидувањата за победникот се променија во последен момент, па неодамнешниот фаворит од Малта Дестини падна на второто место, додека претставничката од Франција, Барбара Прави, која има српско потекло, се искачи на врвот на списокот.

Патем, Барбара Прави е растечка француска starвезда и почнува да и се познава на пошироката француска публика. Тој не престанува да ги радува ниту најголемите критичари со својот одличен глас.

Нејзиниот дедо по татко е Србин и му посвети песна пред три години, не криејќи дека е многу горда на своите корени.

Секако, најголемото изненадување е малтешкиот претставник Дестини, кој со месеци не се симнува од првото место во обложувалниците. Сепак, првата проба промени сè. На обожавателите не им се допаѓаше нејзиниот настап, ниту пак нејзината модна креација. Носеше розова комбинација која не криеше премногу, а на стапалата имаше чизми со иста боја, кои навистина не ја слушаа за време на настапот, но паднаа под колената. Иако љубителите на Евровизија беа воодушевени од нејзиниот глас, многумина беа разочарани од сценскиот перформанс и стилот, дури и сериозните критичари, тимот на Вивиблогс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote