in

Лампард по отказот: Разочаран сум!

Сините од Лондон вчера се одлучија да му врачат отказ на досегашниот менаџер Френк Лампард, а негова замена е германскиот стратег Томас Тухел.

Легендата на Челзи го водеше тимот 18 месеци. Во првата своја сезона, тој постигна солидни резултати со клубот, а оваа откако доби огромни појачувања, не ги оправда очекувањата.

Лампард по отказот изјави: „Ми беше чест да го водам Челзи. Сакам да им се заблагодарам на навивачите за подршката. Горд сум на постигнувањата кои ги остваривме во клубот, но разочаран сум бидејќи оваа сезона немав доволно време да го однесам клубот таму кадешто припаѓа“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote