in , ,

СлаткоСлатко

ФРИЗУРИ КОИ ЌЕ ЈА ОДБЕЛЕЖАТ 2022 ГОДИНА Шишки, сиви и луди бои

Смело, опуштено и природно, вака најкратко може да се опишат препораките на светските фризери за фризури и нијанси на коса оваа година.

Невообичаените нијанси на коса ќе доминираат во пролет и лето, а најмногу ќе одговараат на опционалните форми кои не бараат премногу време и прецизност за стилизирање. Ваквите фризури ќе ги обожаваат генерации во дваесеттите години, но и дамите кои копнеат по промени.

Од друга страна, кај повозрасните дами, повеќе од минатата сезона, акцентот е ставен на природниот изглед, без криење на седата коса.

Светли, смели бои како розова, сина и зелена ќе бидат хит.Засенчувањето на прамените во овие бои и користењето шампони во боја ќе бидат меѓу најбараните фризерски услуги.

Седа коса

Седата коса отсекогаш била непожелна бидејќи се толкува како знак на стареење, но се повеќе жени сакаат да се откажат од редовното фарбање. Актерката Енди Мекдауел покажа дека нејзиниот природен изглед е секогаш во тренд и гордо позираше на црвениот тепих без да го крие седиштето. „Бидете горди на своите седишта“, велат стилистите.

Шишки

Не ги скратувајте повторно шишките ако сте го направиле тоа пред еден месец. „Растените“ шишки ќе бидат мегапопуларни во 2022 година. Волуменот напред ќе и даде нова форма на вашата фризура, а доколку навистина сакате да бидете во тренд, скратете ги само малку на средина. Најпопуларни ќе бидат токму оние што ги носеа дамите во седумдесетите години од минатиот век.

Црна и кафеава коса

Црната боја на коса се врати на голема врата! Фризерите велат дека црната боја ќе биде популарна како и сината во последната деценија. Браун е наменет за природни бринети, но и за оние дами кои сакаат да ги истакнат цртите на лицето. Сјајната, негувана коса е во преден план, затоа посветете дополнително внимание на правилната нега на косата.

Боб фризура

Боб е најубавата фризура во 2021 година и нема толку брзо да исчезне од фризерските каталози. Лесно се одржува и одговара на секој облик на лице.

Шишање рамно

Директните фризури како рамнотежа боб ќе бидат особено изразени кај жените со долга коса. Колку и да беше штетно, пресите и пеглите повторно ќе владеат меѓу фризерските алатки. Расцепкана на средина и строго права коса!

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote