in

ФУДБАЛ ОД ДРУГИОТ КОНТИНЕНТ! Уругвај и Чиле нерешено!

Фудбалерите на Уругвај и Чиле одиграа нерешено 1:1 во третото коло од групата А на Копа Америка.

Чилеанците поведоа во Куиаба со голот на Еду Варгас во 26-та минута, а Артуро Видал им донесе бод на Уругвајците во 66-та минута со автогол кога се обиде Луис Суарез.

Иако имаше водство, Чиле може да биде позадоволен од конечниот исход, бидејќи Уругвај отсекогаш бил поконкретен ривал.

Дури 17 удари уфрлија тимот на Оскар Табарес, пет од нив беа во рамката на голот, додека избраниците на Мартин Ласарте дојдоа до голот од единствениот удар во рамките.

Чилеанците се лидери во групата со пет бода од три натпревари. Аргентина има четири од два, Парагвај три од еден натпревар, додека Уругвај го освои првиот бод на вториот дуел. Последен во групата е Боливија со нула поени на два натпревари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote