in

Фулам е последниот клуб кој испадна од Премиер Лигата

Фулам испадна од Премиер Лигата и ќе игра во втората дивизија следната сезона откако беше поразен од Барнли.

Сите места кои водат во Чемпионшипот се пополнети по 35тото коло кое се одигра оваа недела, а на Шефилд Јунајтед сега му се приклучија ВБА и Фулам. Фулам беше „испратен“ во втората лига на Англија откако загуби против Барнли на домашен терен.

Барнли го реши натпреварот уште во првото полувреме преку погодоците на Вествуд во 35. мунута и на Вуд во 44. минута. Екипата на Скот Паркер се најде на недостижни 10 поени до сигурната зона на само три кола пред крајот на сезоната.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote