in

Gabriel Heinze: Менаџерот на Атланта Јунајтед отпуштен после 13 натпревари

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Gabriel Heinze е сменет од функцијата шеф на Атланта Јунајтед.

43-годишникот освои само два од 13 одиграни натпревари во и го напушта клубот на 10-та позиција во Eastern Conference на MLS.

Помошникот тренер Rob Valentino ќе ја превземе неговата позиција привремено. “Ова сигурно не беше одлука што сакавме да ја донесеме во овој момент од сезоната, но беше вистинската одлука за клубот”, рече претседателот на Атланта, Darren Eales

“Габи е талентиран тренер и е неоспорно страстен за неговиот занает и фудбалот. Ние сме му благодарни за неговата услуга и му посакуваме се најдобро во иднина”.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote