in

Се продава скапоцениот автомобил на Гадафи! [ФОТО]

Еден од најретките автомобили во светот, купето Maybach Xenatec 57S Coupe, направено по нарачка на убиениот либиски лидер полковник Моамер Гадафи, е понудено на продажба во Холандија.

Автомобилот, кој беше комплетиран дури по смртта на Гадафи, беше понуден на продажба од специјализирана компанија за автомобили за егзотичните возила на Лајтнер, пренесува порталот за авто блог Јаху.

Овој автомобил е придвижуван од 6-литарски AMG V-12 Turbo мотор од 604 коњски сили, со петстепен автоматски менувач, кој забрзува од 0 до 100 km/h за 5 секунди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote