in

Gareth Bale пристигна во Лондон

Напаѓачот на Real Madrid, Gareth Bale, пристигна во Лондон со цел да се приклучи на Tottenham Hotspur. Играчот од Велс кој има 31 година се очекува да ги појача Spurs на позајмица за 1 година.

Bale беше играч на Tottenham од 2007 па се до неговиот голем трансфер во Real за тогашен светски рекорд од 85 милиони фунти во 2013. Од тогаш тој постигна 100 погодоци за тимот од Мадрид и освои 4 титули во Лигата на Шампионите. Жозе Мурињо кога беше запрашан за трансферот изјави:

Се додека Bale не е официјално играч на Tottenham, јас сеуште мислам и го респектирам фактот дека тој е играч на Real Madrid.

Исто така, Tottenham се очекува да го потпише дефанзивецот на Real, Sergio Reguilon до утре.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote