in

Герет Саутгејт ќе стане витез доколку Англија го освои Европското

Гарет Саутгејт ќе стане витез доколку Англија го освои финалето на Европското првенство.

Под водството на Саутгејт, репрезентацијата на Англија стигна до своето прво големо финале за прв пат во 55 години. Овие новости пристигнаа откако Англија се пласираше во финалето после драматичниот натпревар со Данска.

Веста за витештвото на Саутгејт ја пренесе Телефраф, и исто посочи дека можно е Хари Кејн и Рахим Стерлинг да бидат назначени за национални херои, доколку Англија триумфира и стане европски шампион.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote