in

Пјер Гасли позитивен на Ковид-19

Французинот и возач за Алфа Таури, Пјер Гасли стана шестиот Формула 1 возач кои се тестираше позитивен на Ковид-19.

Победникот на минатогодишната трка во Монза изјави дека се чувствува добро и ќе продолжи да тренира од својот дома, кадешто ќе се изолира.

Светскиот шампион Луис Хамилтон, новиот возач на Ред Бул Сергио Перез и неговиот поранешен тимски колега Ленс Строл пропуштија неколку трки за време на минатата сезона поради заразата со корона вирусот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote