in

Бил Гејтс купува огромно земјиште на кое што ќе одгледува генетски модифицирана храна?!

Четвртиот најбогат човек во светот, Бил Гејтс стана сопственик на земјоделско земјиште големо 100 илјади хектари. Со самото објавување на ваквата информација во медиумите теоретичарите на заговор дадоа свое мислење за тоа што ќе одгледува Гејтс на ова обработливо замјиште.

Тие веруваат дека милијардерот ќе одгледува генетско модифицирана храна, позната како ГМО, која е отпорна на сите климатски промени. Гејтс беше обвинет дека промовира храна што е штетна, а ја уништува традиционалната локална култура.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote