in

WTFWTF НервозенНервозен

Бил Гејтс предвиде кога ќе се врати светот во нормала!

Милијардерот и основач на Microsoft, Бил Гејтс предвиде дека светот ќе се врати во нормала до крајот на 2022 година. И покрај тоа што ова звучи како предолго време за чекање, самата помисла за враќањето во нормала е возбудувачка.

Зборувајќи за еден полски медиум, Гејтс изјави: „Пандемијата е голема трагедија за светот. Единствените добри вести во моментот се вакцините. Но претпоставувам дека до крајот на 2022 година сите ќе се вратиме со живеењето на нашите нормални животи.“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote