in

Бил Гејтс се ВАКЦИНИРАШЕ! Милијардерот ја прими првата доза од вакцината

Еден од најбогатите луѓе во светот и основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс ја прими првата доза од вакцината против Ковид-19. Оваа вест, милијардерот ја соопшти на социјалните мрежи.

Гејтс неодмна наполи 65 години, и со тоа го исполнува условот на оној дел од популацијата кој може да се вакцинира во САД.

  • Неделава се вакцинирав и ја примив првата доза на вакцината. Се чувствувам прекрасно, истакна Гејтс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote