in

Гатузо сепак нема да го превземе Тотенхем!

Џенаро Гатузо нема да ја превземе менаџерската позиција во Тотенхем.

Италијанецот, 43, ја напушти тренерската позиција во Фиорентина во четвртокот, само 23 дена откако беше назначен за нов менаџер. Неговиот агент стапи во директен контакт со клубот од Лондон, Тотенхем, но по сите изгледи нема да ја добие менаџерската позиција.

Во четвртокот, договорите за ангажирање на поранешниот менаџер на Рома, Пауло Фонеска со Тотенхем пропаднаа и беше потврдено дека тој нема да биде новиот тренер. Гатузо нема да го превземе Тотенхем, а најголема причина за тоа е негативната реакција од фановите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote