in

Гатузо експресно пронајде нов клуб! Од следната сезона ќе ја води Фиорентина!

Џенаро Гатузо по неуспехот да се пласира во ЛШ за следната сезона, заработ отказ од Наполи пред само 3 дена.

По натпреварот против Верона, кој заврши со резултат од 1:1, Наполи се симна на петтата позиција и нема да игра ЛШ следната сезона. Веднаш по финишот на натпреварот, првиот човек на Наполи, Аурелио де Лаурентис објави на социјалните мрежи дека соработката помеѓу него и Гатузо официјално е завршена.

Гатузо по само неколку денови успеа да добие нов ангажман и останува во Серија А следнат сезона. Тој ќе ја води екипата на Фиорентина, која оваа сезона во Италија завршија на 13 позиција со освоени 40 поени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote