in

Генијален трик да направите поголем простор во фрижидер!

Се ближат новогодишните и божиќните празници, а со тоа и купување на храна за семејната трпеза. Годинава нема дочек поради лошата епидемиолошка состојба, така што ќе уживаме во топлината на нашиот дом со најблиските.

Секако, иако атмосферата ќе биде поинаква оваа година, домаќинките сигурно ќе подготват ручек и задоволства. Но, ако имате помал фрижидер, сите знаете колку е незгодно кога поголема количина подготвена храна не може да се смести во фрижидерот.

Една мајка опиша како ги користи решетките од рерната за да го зголеми просторот за складирање на подготвени јадења во фрижидер. Покрај решетки, секоја друга рамна и тврда површина, како што е табла за сечење, може да биде од голема корист.

Како функционира трикот?

Распоредете ги јадењата со садовите за да можете да ги ставите врз решетката , а потоа наредете нов слој храна врз решетката, пишува The Sun.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote