in

СлаткоСлатко

ГЕНИЈАЛЕН ТРИК за отпушување на одводи! Состојките веќе ги имате во куќата: Следете ја постапката и ГЛЕДАЈТЕ ја магијата!

Ако имате проблеми со одводите во кујната или бањата, или често се запушува, па водата не оди брзо, овој трик е за вас!

Не ви треба ништо друго освен она што речиси сигурно веќе го имате во кујната. Значи, подгответе сода бикарбона и алкохолен (бел) оцет, и прво ставете неколку лажици сода бикарбона во одводот, а потоа истурете го оцет.

Ќе ја видите реакцијата веднаш, и ќе бидете многу задоволни од ефектот.

Постапката можете да ја погледнете и на видеото:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote