in , ,

Што?Што?

Генијалниот трик на една мајка да препознаете кога вашето дете ве лаже

Како знаете дека вашето дете ве лаже?

Оваа мајка има решение. Таа сподели генијален трик на Тикток што ќе ви помогне да препознаете дали вашето дете ве лаже.

„На децата им објаснив дека sвездите им се појавуваат на челото кога лажат, но само возрасните можат да ги видат тие sвезди“, објасни мајката Викторија.

„Кога сакаат да лажат, тие секогаш ги покриваат челата“, додала оваа мудра мајка.

 

Нејзиното видео ги воодушеви родителите ширум светот и стана неверојатно популарно.

“Не користете трик за заплашување на децата. Ако го користите правилно, ќе изградите доверба и ќе ги охрабрите да признаат, а децата ќе знаат дека можат да ви ја кажат вистината без да бидат казнети”, заклучила таа.

 

@mombarrassed5

#stitch with @kat_morgan #momsoftiktok #parentsoftiktok #parentinghacks

♬ original sound – Victoria

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote