in

ЏОРЏ РАСЕЛ е замената за Луис Хамилтон во тимот на Мерцедес за трката во Бахреин!

Возачот на Вилиамс, Џорџ Расел ќе го замени седумкратниот шампион Луис Хамилтон во Мерцедес за трката која ќе се одржи овој викенд во Бахреин. Хамилтон мораше да го отстапи местото на неговиот помлад колега откако се тестираше позитивен на корона вирусот.

Замената за Расел во Вилиамс ќе биде возачот на F2 Џек Еткин. „Можеби ќе носам различна униформа овој викенд, но јас сум сеуште возач на Вдилиамс и ќе навивам за мојот тим секој момент за време на трката“ изјави 22 годишниот Џорџ Расел.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote