in

Германците сакаат да носат маски дури и после пандемијата!

Голем број Германци сакаат да носат маска како заштита од болести дури и по пандемијата на коронарниот вирус.

Според репрезентативното истражување на институтот Civey, 44,7 проценти гласале за чување на маските.

Од друга страна, 41,9 проценти сакаат трајно да ја укинат обврската за носење маска.

Поради епидемиолошките мерки, вклучително и маските, бројот на заразни болести се намали во Германија.

Така, грипот целосно „исчезна“ во изминатата сезона на грип.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote