in

Германија со очекувана победа против Исланд!

Каи Хаверц и Илкај Гундоган беа најзаслужните поедници за победата на Германија против Исланд во рамките на првото коло за квалификациите за СП кое треба да се одржи во 2022 во Катар.

Домаќините поведоа со 2-0 по само 7 минути игра, а стралци на головите беа на Горецка и напаѓачот на Челси, Каи Хаверц. Илкај Гундоган ја продолжи својата одлична форма и го постигна третиот погодок со што го постави конечниот резултат од 3-0.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote