in ,

СлаткоСлатко

Германска двојка го украсила својот дом со дури 444 елки!/ВИДЕО

Томас Јеромин од германскиот град Ринтелн ужива во Божиќните празници и со посебно задоволство го уредува својот дом.

Томас и неговата сопруга Сузане, секоја година го украсуваат во божиќен декор секој дел од нивниот стан од 100 квадрати. Минатата година тие во својот стан украсиле 420 елки, а годинава имаат уште повеќе. Домот им е исполнет со дури 444 украсени елки.

Со новогодишни елки го украсиле дури и тоалетот. А, за ова нивно дело, Германскиот институт за рекорди им дал признание за стан со најмногу укфрасени елки, пипува порталот NDR.

Семејството Јеромин во својот стан имаат дури 300 сета новогодишни сијалички, 10.000 лампиони и разни темаѕски украси.

„Моети име е Томас Јеромин, имам 55 години и навистина држам светски рекорд за намногу украсени новогодишни елки на едно место“, вели овој Германец за својата необична пасија.

Тој веќе десет години за Божик го украсува станот на овој начин.

Со украсувањето Томас и Сузане понуваат уште во август. Најголемата елка во станот висока е 3.5 метри.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote