in

Германските фризери се лути што на сред полициски час, фудбалерите се сомнително добро потшишани!

Германските фризери протестираа затоа што германските фудбалери изгледаат сомнително негувани среде локдаун (полициски час).

Националното здружение на фризери и машини за бричење објави отворено писмо до претседателот на Германската фудбалска асоцијација, Фриц Келер, во кое се вели дека тие сметаат дека многу фудбалери неодамна им биле потшишани, иако фризерските салони се затворени од 16 декември.

Во Германија, строгите ограничувања се во сила за време на најновата заклучување поради пандемијата на коронавирусите, што на многу граѓани не им останува друг избор освен да изберат помеѓу обраснат изглед или нивни нерамни прилагодувања.

Здружението изјави дека видело играчи со негувани делови, исечена коса на вратот и виткани неколку милиметри со јасни контури, што може да го направат само професионални фризери со професионална опрема.

Од здружението се наведува дека однесувањето на фудбалерите ги охрабрува луѓето да ги убедуваат жилетите тајно да ја истрижат косата во време кога многу фризери губат голем дел или целиот приход.

„Гневот расте кон совршено потшишани фудбалери и, како последица на тоа, кон повиците од клиенти кои се обидуваат да ги убедат (фризерите) да работат нелегално и да ги кршат прописите, на пример со домашни посети“, изјавија од здружението.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote