in

Јанис по победата: Не сум јас Мајкл Џордан!

Bucks at Wizards 1/15/18

Јанис Адетокумпо не сакаше да биде споредуван со Мајкл Џордан откако го возврати ударот во финалето и им ја донесе првата победа на Милвоки.

Ѕвездата на Миловки Бакс стана само шестиот играч во историјата на НБА кој успеал да постигне 40 поени во два последователни натпревари во финалињата. Тој и помогна на својата екипа да стигне до победа во третата игра во финалната серија.

Адетокумпо постигна 41 поени и го намали водството на Фенкс Санс на 2-1 во серии. „Јас не сум Мајкл Џордан“ изјави Јанис откако беше споредуван со „најдобриот“ од страна на новинарите. „Само пробувам да уживам во ова што го правам бидејќи нема да бидам долго време тука“ дополни Јанис.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote