in

Жиру многу блиску до трансфер во Милан!

Напаѓачот на Челси, Оливие Жиру е многу блиску до потпис со италијаснкиот гигант, Милан.

34 годишниот француски репрезентативец се очекува дека ќе потпише договор со Росонерите во времетраење од две години. Трансферот најверојатно ќе се случи до крајот на оваа недела, пренесуваат италијанските новинари.

Жиру се приклучи на Челси од Арсенал во трансфер вреден 20 милиони долари во јануари 2018 и минатиот месец потпиша договор со Челси кој треба да трае до 2022. Најверојатно Челси ќе добие компензација за трансферот на Жиру кој постигна 11 голови минатата сезона.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote