in

Жиру со „ножички“ му донесе победа на Челзи!

Германскиот стратег Томас Тухел прави чуда со екипата на Челзи. Во натпреварот од осминафиналето на ЛШ кој мораше да се одигра во Букурешт поради рестриктивните мерки се сретнаа Челзи и Атлетико Мадрид.

Сините од Лондон цел натпревар ја држеа топката во свој посед, а заслужено дојдоа до водство по феноменалниот погодок на Оливие Жиру. Жиру успеа со ножички да го совлада Јан Облак и му донесе на Челзи битна победа на гостински терен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote