in

Ѓоковиќ се враќа! Ќе игра во Монте Карло!

Tennis - French Open - Roland Garros, Paris, France - September 29, 2020 Serbia's Novak Djokovic celebrates winning his first round match against Sweden's Mikael Ymer REUTERS/Gonzalo Fuentes

Монте Карло е еден од првите турнири на календарот кој носат голем број на АТП поени. Турнирот ќе се одржи од 12 до 18 Април оваа година. Новак Ѓоковиќ, по паузата, соопшти дека се враќа токму на овој турнир.

Тој ќе стартува од втората рунда, а таму ќе се соочи со победникот од дуелот помеѓу Синер и Рамос-Винлоас. Освен Ѓоковиќ во Монте Карло се враќа и Рафаел Надал. Ова ќе биде нивни прв турнир од Австралија Опен кој се одржа во Февруари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote