in ,

Што?Што?

ЦЕЛ СВЕТ ПОВТОРНО СЕ ИСМЕВА НА СВРШЕНИЦАТА НА РОНАЛДО: Оваа жена навистина нема вкус за добро облекување! (ФОТО)

Ноќта зад нас на Канскиот филмски фестивал беше многу интересна. Дамите повторно дадоа се од себе да ги импресионираат модните експерти, а најголемо внимание сепак привлече свршеницата на Кристијано Роналдо, Џорџина. Сепак, причината воопшто не е убава.

 

Имено, познавачите на модата едногласно се согласија дека ова е еден од најголемите модни неуспеси на овогодинешниот фестивал.

 

Иако беше на мета на критики, Џорџина гордо позираше во кафеав фустан кој ги истакнуваше нејзините облини. Кожни детали, длабок шлиц и дијамантски накит, ништо од тоа не беше доволно за да остави добар впечаток ниту овој пат.

 

“Бојата и кројот се целосно неуспешни. Јас и препорачувам следниот пат да се консултира со стилистите”, “Оваа жена не знае што е добар стил”, се само некои од коментарите што можеа да се слушнат.

 

 

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote