in ,

УбавоУбаво

Го забрзува метаболизмот, го намалува апетитот, топи килограми: Ова е најздравиот појадок во светот!

Идеален начин да го започнете денот

Нутриционистите велат дека појадокот е најважниот оброк во текот на денот, затоа строго треба да водиме сметка која храна ја избираме. Најдобро би било да се јаде половина час по будењето за да се забрзи метаболизмот.

Ако го започнете утрото со овој појадок, ќе бидете сити долго време, бидејќи ги содржи сите потребни витамини и хранливи материи. Како резултат, ќе јадете многу помалку во текот на денот, што сигурно ќе доведе до губење на тежината. Ова е најздравата опција за првиот оброк во денот.

За подготовка ќе ви требаат:

  • 45 грама овесни снегулки
  • Малку сол
  • 45 грама боровинки
  • 1 лажица чија семиња
  • 120 мл бадемово млеко
  • 70 грама грчки јогурт

Добро измешајте ги сите состојки и оставете го во фрижидер преку ноќ. Наутро ќе имате совршено здрав и вкусен појадок.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote