in

Најбогатите 10 Американци загубија $14 милијарди ЗА ЕДЕН ДЕН!

Најбогатите 10 Американци загубија комбинирана сума од 14 милијарди долари за само еден ден, откако маркетот за хартии од вредност го забележа најголемиот негов пад во овие 2 месеци. Милијардери вклучувајќи ги и Бил Гејтс, Марк Зукерберг и Илон Маск го загубија нивното богатство поради зголемувањето на случаите од коронавирусот во САД и светот.

Извршниот директор на Фејсбук, Марк Зукерберг го забележа највисокиот. Социјалната мрежа Фејсбук загуби 2.7% од нејзината вредност, а Зукерберг поседува 15% од компанијата што придонесе да загуби 2.8 милијарди долари. Веднаш зад него се Бил Гејтс со загуба од 1.7 милијарди и Илон Маск со 66 милиони.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote