in

Говорот зад непробојното стакло на Председателот на Египет – Сиси беше исмејуван!

Говорот на египетскиот претседател Сиси пред студентите на воената академија зад непробојното стакло беше предмет на потсмев на социјалните медиуми. Корисниците коментираа: „Сиси, кој е наводно незаштитен меѓу луѓето на улиците, им држи говор на кадетите на воената академија зад стаклото што не е пробојно, иако армијата е зависна од него“.

Друг корисник рече: “Растојанието помеѓу Сиси и студентите на академијата е преголемо. Зарем групата од првиот ред не треба да го поздравува Претседателот или нешто друго?”. “Зборувајќи со кадетите на воената академија позади непробојното стакло, Сиси случајно наидува на таксист додека вози велосипед на улица. Дали нема да му стават крај на невработениот директор кој го напиша ова сценарио?”

“Сиси се плаши„ – “Мириса на предавник!„ беа некои од зборовите упатени кон Сиси од социјалните мрежи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote