in

Украдени на вакцини за Ковид-19 во САД!

Во градот Плент Сити, кој се наоѓа во Флорида, беа украдени 30 вакцини од автомобил кој пренесувал вакцини во вредност од 10 илјади долари. Полицијата го истражува случајот и се обидува да го најде сторителот на делото.

Грабежот се случил откако возачот искочил од својот автомобил, а возилото го оставил отклучено. Возачот не е осомничен, според извештаите од полицијата. Сеуште не е јасно дали автомобилот бил таргетиран за кражба, а од него исчезнале 30 дози на вакцината.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote