in ,

Гратин со компир – брз и лесен за подготовка, а вкусот … неверојатен!

Гратинот од компир е популарно како главно јадење и како прилог за јадења со месо. Со нашиот едноставен рецепт можете брзо и лесно да направите од ова вкусно јадење.

Компирите служат како гарнир или едноставно главно јадење
Постојат бројни рецепти, секој го прави различно и се колне во најдобриот рецепт досега. Но, ако немате многу време и многу состојки дома, користете го класичниот гратин од компир, кој уште се нарекува и гратин дафиноис. Освен компири, потребен ви е само течна неутрална павлака, сирење и разни зачини.

Важна работа при подготовка на гратин од компир е златно жолтата кора, која треба да биде дебела околу два милиметри. Вистинскиот сооднос помеѓу компирот и кремот е исклучително важен бидејќи гратинот не треба да биде премногу сув или премногу течен.

Состојки за класичен гратин од компир (4 лица)

  • 800 грама компири (цврсто готвење)
  • 200 милилитри павлака за готвење
  • 100 милилитри млеко
  • црн пипер
  • сол
  • морско оревче
  • путер
  • 200 грама рендан кашкавал
  • 1 чешне лук

Начин на подготовка:

»1. чекор:
Прво треба да ги излупите компирите и да ги исечете на тенки ленти.

»2. чекор:
Сега подмачкајте го садот за печење со малку путер за компирот не се залепи на дното и да биде повкусен.

»3. чекор:
Сега исецените парчиња компир наредете ги во калапот.

»4. чекор:
Потоа зачинете го компирот со бибер, сол и морско оревче, бидејќи гратинот подоцна ќе стане премногу благ. Можете исто така да изрендате едно чешне лук. Ако сакате малку да го промените гратинот, можете да додадете сланина или шунка. Брокула, печурки, карфиол или домати и слично.

»Чекор 5:
Потоа измешајте ги кремот и млекото заедно. Исто така е можно без млеко и користете чиста павлака. Едноставно истурете ја оваа течност врз компирот и останатите состојки.

»Чекор 6:
Изрендете кашкавал. Прашање на вкус е дали ќе изберете благо сирење како Гауда или зачинето сирење како Ементалер. Со зачинето сирење, се разбира, јадењето добива поинтензивен вкус.

»7. чекор:
Загрејте ја рерната на 200 степени и печете околу 35 до 40 минути. Се вади веднаш штом се формира златно-кафеава кора.

На здравје и добар апетит 🙂

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote