in ,

Што?Што?

Неколку фатални грешки со правосмукалка што сите ги правиме: Затоа нечистотијата останува!

Откријте кои грешки треба да ги избегнувате при пресмукување на домот

Смукање со правосмукалка не е тешко, но сите правиме некои грешки при пресмукување поради што не го чистиме домот правилно.

Почекајте торбата na правосмукалкаta целосно да се наполни

Некои правосмукалки имаат индикатор кој покажува кога е потребно да се замени вреќата за прашина. Сепак, најдобро е да го проверите сами и да го замените кога се полни три четвртини.

На тој начин, правосмукалката секогаш ќе повлече многу прашина. Ако имате правосмукалка без торба, не заборавајте да ги исчистите деловите каде што се акумулира нечистотија.

Пресмукувате со валкан филтер

Правосмукалката нема ефикасно да ги отстрани алергените ако филтерот е полн со нечистотија.

Нема потреба да го менувате филтерот толку често како вреќата, но ако изгледа излитено или многу валкано или расипано, време е да го замените.

Не ги користете резервните делови за правосмукалка

Секоја правосмукалка вклучува помошни средства што ќе го олеснат пресмукувањето на мебелот, ламбите и тешко достапните места …

Не дозволувајте овие дополнителни предмети да соберат прашина, туку искористете ги максимално.

Не ги чистете четките за правосмукалка од насобраните влакна

Акумулираните влакна и влакната што се собираат на четките може да го уништат вакуумскиот мотор.

Затоа, секој пат по правосмукалка, отстранете го ѓубрето што е заглавено на четките.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote