in

Како жената на Илон Маск направи 5.8 милиони долари за само 20 минути?!

Грејмс Маск, сопругата на еден од најбогатите луѓе во светот, Илон Маск, заработи вртоглави 5.8 милиони долари за само 20 минути продавајќи крипто-уметност онлајн. Грејмс, која неодмна доби дете со Илон, е уметник и продава дигитални слики на интернет.

Таа направи онлајн аукција за нејзините дела минатиот викенд и за само 20 минути заработи сума која обичните луѓе ниту можат да ја замислат. Грејмс за обработката на овие дела работеше заедно со нејзиниот брат, Мак Бучер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote