in

Грозоморно убиство како никогаш досега: Феноменот од социјалните мрежи, ладнокрвно ја уби својата мајка

Млада девојка од Молдавија, која е и позната по социјалните мрежи, брутално ја уби својата мајка, бидејќи мајката настојувала таа да се лекува од зависност од дрога. Деталите за убиството ги згрозија сите. Опуштениот став на младата девојка која ја уби сопствената мајка, ги изненади присутните во судот.

21 годишната Ана Леиковиќ, која на Инстарграм има повеќе од 10 илјади следбеници, е доста позната на социјалните мрежи.

Ана Леиковиќ која истовремено е и студент на медицинскиот факултет, на грозоморен начин ја убила својата мајка.

Ја уби на грозоморен начин сопствената мајка, зато што настојувала да се лекува од зависност од дрога.

Ана која подолго време користела наркотици и со настојувањето на нејзниата мајка да се лекува од зависност од дрога, повеќепати ја има прободено својата мајка додека не починала.

Според информациите добиени од полициските извештаи на молдавските весници, Ана го извадила и го исекла срцето на нејзината мајка која починала на лице место.

Ги исекла внатрешните органи

Не задоволна од направеното, Ана Леиковиќ со кујнски нож ги отстранила и другите внатрешни органи на нејзината мајка.

Страшните детали за убиството не завршиле со ова. Според полициските извештаи, Ана Леиковиќ ги расчистила трагите од убиството откако ладнокрвно ја убила нејзината мајка и потоа отишла да се сретне со нејзиното момче.

Ставот на младата жена која била уапсена и изведена пред суд по убиството ги фрапирала и останатите во судот .

Откако стигнала во судницата , таа си ги чистела ноктите смеејќи се како ништо да не се случило.

На прашањето на еден новинар – дали ја убила сопстената мајка, таа смеејќи се одговорила “довидувње”. Таа е единствениот осомничен во овој грозоморен чин.

Од друга страна, се тврдеше дека Ана, која е студент по медицина, користела наркотици, а нејзината мајка работела во Германија за нејзиното лекување. Вујкото на Ана, кој даде изјава за убиството, рекол дека неговата сестра многу ја сака својата ќерка и дека се обидува многу за нејзиното лекување и здравје.

Целата земја со нетрпение го очекува исходот од овој страшен случај за убиството и казната за Ана, мајка-убиец.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote