in

Гвардиола: Куман заслужува уште една година со Барселона!

Пеп Гвардиола верува дека Роналд Куман заслужува да остане на клупата на Барселона уште една година.

Пеп Гвардиола беше тренер на еден од најсилните клубови во историјата на фудбалот додека ја водеше екипата на Барселона од 2008 до 2012 освојувајќи 14 трофеји во кои и три домашни првенства и две ЛШ.

„Куман е идеален тренер за следната сезона и среќен сум што ќе остане во Барса. Ова беше тешка година за сите во клубот и верувам дека Куман заслужува уште една година на клупата. Втората година секогаш е подобра“ изјави стратегот на Сити.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote