in

Гвардиола тргнува по ѕвездата на Интер со сума од 200 милиони евра!

Менаџерот на Граѓаните, Пеп Гвардиола доби нови 200 милиони евра за да тргува во идните трансфер периоди. Познато е дека тимот од Манчестер ќе се обиде да го појача својот тим, а на Пеп му е потребен нов напаѓач, бидејќи Агуеро речиси сигурно го напушта Етихад.

Медиумите од Островот тврдат дека новото засилување на Гвардиола ќе биде Ромелу Лукаку. Белгиецот има одлична сезона, и ќе им дојде како „шлаг на торта“ на челниците во Сити!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote