in

Пеп во солзи поради заминувањето на Кун: Го сакаме многу!

Пеп Гвардиола не се ни обиде да ги сокрие солзите заради разделбата со Серхио Агуеро. Но, тој се бореше да ги каже зборовите што ги сакаше.

Го сакаме многу. Тој е.. Тој е многу посебна личност за сите нас. Тој е толку фин“, изјави емотивниот Пеп Гвардиола по мечот за Серхио Агуеро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote