in

Што?Што?

Страшен старт на Gueye резултираше со директен црвен! [ВИДЕО]

На полуфиналниот натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Пари Сен Жермен и Манчестер Сити, кој се одигра во средата, францускиот претставник одигра многу лошо полувреме, а дополнително го расипа и многу остриот старт поради кој Идрис Геј доби директен црвен картон.

Сенегалецот започна исклучително невнимателно со крената нога во 77-та минута, по што доби директен црвен картон.

За среќа, тој не го повреди сериозно германскиот репрезентативец.

Манчестер Сити славеше во престолнината на Франција со резултат 2:1 и направи голема предност пред реваншот во Манчестер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote