in ,

Гвардиола го брани Агуеро: Барајте проблеми на друго место!

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола застана во одбрана на својот играч Серхио Агуеро, кој беше мета на критики откако тој ја стави раката на рамото на девојчето кое беше помошник судија на натпреварот против Арсенал.

Агуеро се обиде да и објасни на Шан Мејси-Елис дека тој бил надвор од теренот кога топката го допрела, а тој во еден момент ја ставил раката на нејзиното рамо.

После тоа, тој стана мета на критики, а многумина го обвинија за сексизам.

На прашањето од Гвардиола за „инцидентот“, Менаџерот на граѓаните одговори:

“Луѓе, ве молам. Серхио е најдобрата личност што ја познавам. Вие барате проблеми во други ситуации, а не оваа”.

Сити го освои Арсенал со минимален резултат, благодарение на голот на Рахим Стерлинг.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote