in

Замената за Агуеро, Гвардиола ја гледа во двајца фудбалери: Халанд или Кејн!

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја постави својата цел за ова лето, а таа е замената за Кун Агуеро. Како достојни за негова замена се само Хари Кејн и Ерлинг Халанд, според Граѓаните.

Минатиот понеделник беше соопштено дека Агуеро и клубот нема повеќе да соработуваат и дека Аргентинецот веќе преговара со неколку клубови.

Главната цел за ова лето на Манчестер Сити е купувањето на нов напаѓач кој ќе му помогне на клубот да остане на самиот врв.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote