in

Борусија подобра од Севиља

Во нокаут рундата на Лигата на Шампионите се сретнаа екипите на Борусија Дортмунд и Севиља. По изминатите 90 минути подобар противник се покажа Борусија и успеа да победи со резултат од 2-3 на гости.

Ерлинг Халанд повторно ги замолчи критичарите и докажа дека е еден од најдобрите напаѓачи во светот и покрај тоа што има само 20 години. Халанд прво со асистенција се запиша во статистиката, а потоа со два погодоци ја сруши Севиља уште во првото полувреме. Реваншот ќе се одигра на 9 Март во Германија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote