in

Халеп се повлече од Вимблдон!

Актуелната шампионка на Вилблдон, Симона Халеп се повлече од турнирот поради повреда.

Романката го искина мускулот за време на Италија Опен кој се одржа во Мај и не настапи на Ролан Гарос. Мускулот сеуште не е заздравен и Халеп ќе мора да го пропушти и Вимблдон оваа година.

29 годишната тенисерка, која е рангирана како втора на АТП листата, се надеваше дека ќе настапи на Вимблдон, но резултатите покажаа дека не е спремна. Таа го освои турнирот во 2019 година.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote