in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Мал црн фустан кој само таа може да го понесе – Стилот на Хали Бери со годините станува сè подобар

Таа деновиве се појавила на премиера на филмот „Moonfall“ во стајлинг кој предизвика вистинско воодушевување и лавина позитивни коментари.

Модните експерти не успеале да ѝ пронајдат ниту една маана на оваа комбинација.

55-годишната актерка носела краток фустан со пуф ракави кој ги истакнал нејзините витки нозе и струк, а со минималните аксесоари покажала дека и сосема едноставната комбинација може да изгледа моќно.

Со оглед дека сака да води грижа за својот изглед, Бери и во 6-та деценија изгледа совршено, може да облече што и да посака и тоа ќе ѝ прилега одлично.

Таа во една прилика открила како ја одржува линијата и до кои правила се придржува:

Хали Бери комбинира диета на повремен пост со кето диета за која се одлучила за да може да го контролира својот дијабетес. Хали прескокнува појадок и јаде ручек и вечера.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote