in

Луис Хамилтон искерно: „Моментантално Макс ја има титулата во рака“

Макс Верстапен не сака да признае, но реалноста е дека е најдобриот возач на гридот оваа сезона, откако обезбеди нова победа на трката во Австрија.

Возачот на Ред Бул забележа четири победи во претходните пет трки, а едниствената која не ја победи беше во Азербејџан откако мораше да се откаже од трката поради пукање на пневматицата.

Верстапен го води шампионатот со 32 поени разлика од второпласираниот Луис Хамилтон. Во интервјуто за БиБиСи Хамилотн призна дека Верстапен моментално ја има титулата во рака и дека нема многу што да направи Британецот за да го спречи тоа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote