in

Хамилтон сепак ќе вози во Абу Даби

Луис Хамилтон ќе учествува во трката која ќе се одржи во Абу Даби, откако доби негативен тест на корона вирус. Седумкратниот светски Формула 1 шампион ја пропушти Големата Награда на Сахир бидејќи беше заразен со Ковид-19 минатиот викенд.

Хамилтон, 35, пристигна во Абу Даби денеска откако беше во самоизолација 10 дена, според протоколите на државата Бахреин. Неговиот сограѓанин Џорџ Расел, 22, го замени и возеше за Мерцедес минатата трка, а сега тој ќе се врати во неговиот тим Вилиамс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote