in

Хамилтон стартува од пол-позиција!

Луис Хамилтон ќе стартува од првата позиција на денешната трка која се одржува на патеката Имола во Италија. Британецот беше за само 0.035 секунди побрз од второпласираниот Сергио Перез, кој се пласираше пред неговиот тимски колега Макс Верстапен.

Ферарито на Шарл Леклер е на четвртата позиција, а веднаш зад него е одличниот Гасли со Алфа Таури. Двата МекЛарени се еден до друг на 6 и 7, а вториот Мерцедес, изненадувачки ќе стартува на 8та позиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote